23.-24. mail Roomas toimunud c4c üldkogul osalesid Eesti projektijuht prof Irja Lutsar ja lastearstid Mari Laan Tallinna Lastehaiglast, Piia Jõgi TÜ Kliinikumi lastekliinikust ja Heli Rajasaar TÜ mikrobioloogia osakonnast.

Kahepäevasel üritusel tehti kokkuvõtteid c4c aastasest tegevusest, tutvustati järgmisel aastal algavaid pilootprojekte võrgustiku testimiseks, nendega seotud dokumentatsiooni ja erinevad töögrupid esitlesid oma edasisi plaane. Samuti arutati uuringuspetsiifiliste koolituste korraldamist, kommunikatsiooni kasutamise ja selle mõju hindamise küsimusi, patsientide ning avalikkuse kaasamist nõuandjatena uuringutes.

Prof Irja Lutsari juhitud teaduse ja innovatsiooni töögrupp (WP 4) sai kokku päev varem, et töögrupi tegevusi koordineerida. WP 4 on ekspertide esitatud avalduste põhjal valinud välja sobivad isikud, kes kantakse ekspertide andmebaasi, mis hõlmab kõiki pediaatrilisi erialasid.

Päev varem töötas Roomas ka noorte nõuanderühma (eYPAGnet) üldkogu, kus ELAV-ist osales Hanna Helena Pärn. Kui mujal Euroopas on sarnased rühmad juba tegevuses, siis meie Eestis alles alustame.