Tegelased 5

Tulekul sündmused

Viimased uudised

 Pandeemia mõjust laste kliinilistele uuringutele. 

  Ajakiri The Journal of Paediatrics avaldab artikli SARS-CoV-2 varajasest mõjust laste kliinilistele uuringutele „Early impact of SARS-CoV-2 on pediatric clinical research: a pan-European and Canadian snapshot in time“, kus on panustanud Eesti rahvusliku võrgustikuna Tartu Ülikool (Estonian National Hub).


Eesti 
keskuste edusammud TREOCAPA uuringus.   

18. juuni seisuga on kõik kolm Eesti keskust - Tallinna Lastehaigla, Ida-Tallinna Keskhaigla ja Tartu Ülikooli Kliinikum - valmis vastu võtma uuringupatsiente. Kavas on igas keskuses kaasata 10 patsienti. Uuringumeeskonnad on koolitatud ning vajalik dokumentatsioon vormistatud.

19. juunil registreeris dr Maarja Hallik Ida-Tallinna Keskhaiglas esimese patsiendi. Käesoleval perioodil saame värvata patsiente vanuses 27-28 rasedusnädalat.

TREOCAPA  uuringu avavisiidid Eesti uuringukeskustes.

Tänaseks on toimunud TREOCAPA uuringu avavisiidid kõigis kolmes uuringukeskuses: Tartu Ülikooli Kliinikumis, Tallinna Lastehaiglas ja Ida-Tallinna Keskhaiglas. Vastutavad uurijad dr Tuuli Metsvaht, dr Mari-Liis Ilmoja ja dr Pille Andresson oma meeskondadega olid uuringuprotokolliga põhjalikult tutvunud ning tekkis elav arutelu uuringu praktilistes küsimustes. Uuringu monitoorija Riina Janno edastas need küsimused uuringu sponsorile. Loodame peatselt alustada patsientide värbamisega uuringusse.

 
EST