Tegelased 5

Tulekul sündmused

Viimased uudised

C4C lasteuuringud

 C4C korraldab kolme lasteuuringut Euroopas: cASPerCF, TREOCAPA ja KD-CAAP. Eesti keskused osalevad TREOCAPA-s ja KD-CAAP-s. 2021 aasta on olnud uuringute ettevalmistamise ja dokumentatsiooniga tegelemise aasta. Mõned patsiendid on uuringutesse juba ka värvatud.

Loe rohkem.


23.-26.
 gestatsiooninädalal sündinud patsientide kaasamine TREOCAPA uuringusse.   

TREOCAPA uuringus lõppes II faas, mille jooksul selgitati välja uuringu noorema vanusegrupi (23-26 gestatsiooninädalal sündinute) jaoks sobiv paratsetamooli annus. Sponsor korraldab III faasi uurinut läbiviivatele keskustele (Eestis: Tartu Ülikooli Kliinikum, Tallinna Lastehaigla ja Ida-Tallinna Keskhaigla) koolituse ja seejärel saame ka meie kaasata uuringusse nooremaid patsiente. Tänase seisuga on Eestis kaasatud uuringusse 1 patsient vanuses 27-28 gestatsiooninädalat Ida-Tallinna Keskhaiglas.

Uuringu KD-CAAP keskused on Eestis avatud.

18. oktoobril said uuringu KD-CAAP kaks keskust Eestis – Tallinna Lastehaigla (vastutav uurija dr Mari Laan) ja Tartu Ülikooli Kliinikum (vastutav uurija dr Piia Jõgi) - uuringu sponsorilt nn „rohelise tule“. Uuringusse, kus käsitletakse Kawasaki tõvega lastel südamekahjustuse tekke ennetamist, võib hakata patsiente värbama.

 
EST