14.-15.mail toimus Helsinkis V Põhjamaade Lasteravimite Konverents (5th Nordic Conference on Paediatric Medicines), kuhu olid kokku tulnud osalejad c4c võrgustikust, ravimfirmadest, koostööpartnerite organisatsioonidest. ELAV-it esindasid noorarstid Berit Mägi ja Alina Roštšinskaja.
Esimene konverentsipäev oli pühendatud seadusandlusele ja takistustele, millega kliinilisi uuringuid lastel läbiviies kokku puutume.
Juba traditsiooniks kujunenud õhtune vastuvõtt toimus Helsinki ajaloolises Raekojas, kus linnavalitsuse liikmed meid soojalt vastu võtsid ja tunnustasid uurijaid nende tänuväärse ja olulise töö eest.
Teine konverentsipäev keskendus andmete kogumisele ja riskide hindamisele. Samuti oli juttu ka laste uuringutega kaasnevatest ebamugavustest lastel ja nende leevendamise võtetest. Näiteks Sauli Palmu Tampere Ülikooli Haiglast tutvustas Soomes kasutusele võetud virtuaalreaalsust -  tehnoloogiat, mis tähelepanu kõrvalejuhtimise meetodina leevendab valulike protseduuride ajal laste ärvust, valu ja hirmu
Kaks päeva Helsinkis olid vaheldusrikkad, infoküllased ja huvitavad. Suur tänu korraldajatele Pirkko Lepola, Kalle Hoppu ja Mia Bengtström.
Jääme järgmist konverentsi ootama.