Tallinna Lastehaiglas on 2023 aasta kevadest juhtkonnas uued liikmed, kellega ELAVil kas puudub või on väga vähene koostöökogemus. Seetõttu leidsime, et vajalik on kokku saada ja edasise tegevuse osas aru pidada.

10. novembril toimus Tallinna Lastehaiglas kohtumine, kus osalesid haigla poolt juhatuse esimees dr Konstantin Rebrov, teadus- ja koolitusosakonna juht dr Marika Tammaru, ravijuht dr Liis Toome, anestesioloogia ja intensiivravi osakonna juhataja dr Mari-Liis Ilmoja, teadusuuringute ja -projektide koordinaator Birgit Veermäe, ELAV-i kontaktisik haiglas dr Mari Laan ning ELAV-i poolt prof dr Irja Lutsar, prof dr Tuuli Metsvaht ja dr Heli Rajasaar. Enamusel osalejatest on laialdane kogemus lasteuuringute läbiviimises.

Prof Irja Lutsar tutvustas ELAV-i tegevust ja põhjuseid, miks on üldse vaja lasteuuringuid korraldada. Mitmed uuringud on tõestanud, et lastele ravimite annustamine erineb oluliselt täiskasvanute ravimikasutusest. Samas oli slaididel näha, et vaatamata väikesele laste arvule elanikkonnast, on eesti arstid usaldusväärsed partnerid ravimuuringute läbiviimisel. Poolteist tundi sisaldas asjalikku arutelu, teemade tõstatamist ja ühistegevuse võimaluste analüüsi. Pinnas edasiseks koostööks sai loodud.